Futás Edzésterv 3 Km

A bejegyzés és a videó elkészítéséhez Jason Fitzgerald anyagait használtam fel forrásként. Futólépés videós tréningek Ennek a 10 gyakorlatsornak a segítségével egy stabilabb, erősebb futómozgásra leszel képes. Futótechnika fejlesztés A természetesebb futómozgásnak köszönhetően csökkenteni tudod a futósérülések kockázatát. Az energiagazdaságos futómozgás alapjai Ha az izmaid merevek, feszesek, akkor a mozgásod erölködővé válik, és energiát pazarolsz el futás közben. Töltsd le ingyenes kiadványaimat! 5+1 Bomba Tipp a sérülések kockázatának csökkentésére Közel 18 év tapasztalatát és fél tucat elismert szakember tudását sűrítettem ebbe a 40 oldalas INGYENESEN letölthető elektronikus kiadványba. 10 oldalon tárgyalja az edzésterv készítés alapjait, az edzésterv 3 fő fázisát 5 km-es versenytől egészen maratoni távig Érdemes követned más csatornákon is, mert bizonyos tartalmakat csak ott osztok meg Az egyik legtöbbet használt csatornám, képek, videók, szakmai értekezések. Laza stílusú és hangvételű tartalmak, bepillantást nyerhetsz a kulisszák mögé Szakmai videók erősítő és mobilizációs gyakorlatokról, és további szakmai anyagok

Futás edzésterv 3 km 1

A gyorsító edzések beiktatása (legyen az szabályos interval vagy játékos fartlek típusú edzés) segít növelni a tempót, csökkenti a sérülések esélyét és javítja az általános állóképességet. Hogy csináld? A legegyszerűbb, ha laza fartlek edzéssel kezded. A fartlek svéd eredetű szó, jelentése "sebesség játék", és ez jól le is fedi, hogy mit jelent. Az interval futással ellentétben ez nem egy szabályos edzésforma, hanem játékos, strukturálatlan, a közepes-gyors szakaszokat váltogatja a lazákkal. Bemelegítés után kinézel rövid távokat, mint pl. egy villanyoszlop, egy bokor, stb. (nagyjából 10-30 másodpercre lévő pontok), ameddig sprintelsz, majd újra laza futással regenerálódsz pár percig, a következő sprint előtt. A másik lehetőség a "dombozás". Laza bemelegítés után keress egy dombot, amire 20-30 mp-ig teljes erővel futsz felfelé. Lefele lazán kocogj le, vagy sétálj akár, majd pár perc laza futás, és jöhet újra a domb! Ezt ismételd párszor. Idővel növelheted az ismétlésszámot, vagy futhatsz hosszabb ideig felfelé.

Közel 20 éve foglalkozom futással, főként igazolt versenyzőként, de az elmúlt években futóedzőként is. A csoportos futóedzések tartásának és a személyre szabott, egyéni edzéstervek készítésének köszönhetően számtalan futóval beszélgettem arról, hogyan tervezik meg felkészülésüket, mire fektetnek hangsúlyt, és mi az, ami nem kap helyet a felkészülésben. Az imént felsoroltaknak és egyetemi tanulmányaimnak, folyamatos önképzésemnek köszönhetően elég pontos képet kaptam arról, melyek a leggyakoribb hibák, melyeket a futók elkövetnek az edzésterveik felépítése közben. Ezért készítettem egy több mint 20 perces, tömény videót az edzésprogramok felépítéséről, milyen hibákat érdemes elkerülni, és konkrét tanácsokat adok, milyen módon érdemes megközelítened az edzésterved elkészítését. Ingyenesen letölthető elektronikus kiadvány formájában is elkészítettem ezt az anyagot, melyet a videó alatt letölthetsz majd. A videóban beszélni fogok: a leggyakoribb hibákról, melyeket a futók elkövetnek a felkészülésük során.

Ez a program a kezdőknek szóló 5 km-es edzésterv folytatása. Kellemes tempóban, heti 3 edzéssel juthatsz el a 10 kilométerig. Ezt a programot akkor végezd el, ha már le tudod futni az 5 kilométert. Ez az edzésterv kimondottan kezdőknek szóló, egyenletes tempójú futásokból álló progam. Ha voltál már terheléses vizsgálaton, akkor az ott megállapított könnyű aerob edzészónádban végezd a futásokat. Ez általában a maximális pulzus 60-70% közötti értéket jelenti. Edzés előtt végezz gimnasztikát majd futóiskolát. Futás közben legyen nálad folyadék. Ha kimarad egy edzés, akkor azt ne pótold. Ha egy héten két edzés is kimarad, akkor ismételd meg az adott hét programját újra. Ha egy újabb edzéshét programját nehéznek érzed, akkor lépj vissza egy hetet. Az edzések végén nyújts, és hetente egyszer egy nyújtó és egy erősítő edzést is iktass be! Példa futóiskolára: 200m dzsoggolás (taposó futás), sarokemeléssel futás 100m, majd gyaloglás vissza - ismételd 2x, térdemeléssel futás 100m majd gyaloglás vissza - ismételd 2x, 200m dzsoggolás sasszé jobb oldalt, bal oldalt 100-100m, váltott lábú szökkenés, karkörzés előre 100m, váltott lábú szökkenés, karkörzés hátra 100m, dzsoggolás 200m.

Futás edzésterv 3 km 6

Erősebb, kötöttebb izomzatú futóknak jól esik a futóiskola után egy kis nyújtás, vádlira, combfeszítőre, hajlítóra. Ezután indulhat az edzés. Az általános edzéstervek mint ez is, általában jól működnek. A legjobb mégis az, ha személyre szabott edzésterved van, amit edző állít össze. Személyre szabott edzéstervekről érdeklődj: Jó futást! 1. HÉT HÉTFŐ Pihenő KEDD 15 perc könnyű futás - 1-2 perc gyaloglás - 15 perc könnyű futás SZERDA Pihenő CSÜTRÖTÖK 15 perc könnyű futás - 1-2 perc gyaloglás - 15 perc könnyű futás PÉNTEK Pihenő SZOMBAT Pihenő VASÁRNAP 3 km könnyű futás 2. HÉT HÉTFŐ Pihenő KEDD 18 perc könnyű futás - 1-3 perc gyaloglás - 18 perc könnyű futás SZERDA Pihenő CSÜTÖRTÖK 18 perc könnyű futás - 1-3 perc gyaloglás - 18 perc könnyű futás PÉNTEK Pihenő SZOMBAT Pihenő VASÁRNAP 5 km könnyű futás 3. HÉT HÉTFŐ Pihenő KEDD 30 perc könnyű futás SZERDA Pihenő CSÜTRÖTÖK 30 perc könnyű futás PÉNTEK Pihenő SZOMBAT Pihenő VASÁRNAP 5 km könnyű futás 4. HÉT HÉTFŐ Pihenő KEDD 30 perc könnyű futás SZERDA Pihenő CSÜTÖRTÖK 30 perc könnyű futás PÉNTEK Pihenő SZOMBAT Pihenő VASÁRNAP 40-45 perc könnyű futás 5.

  1. Két oldalán színes, fa utánzatú műanyag ablakok, nyílászárók a Nyílászárók Boltjából.
  2. Kerítés építés szabályai 2014 edition
  3. Futás edzésterv 3 km 04
  4. Avilai Szent Teréz imaszoba: Avilai Szent Teréz ima, és imamódok
  5. Són sült csirke
  6. Bb8 robot játék game
  7. Futás edzésterv 3 km download
  8. Futás edzésterv 3 km 3
  9. Futás edzésterv 3 km 10
  10. Futás edzésterv 3 km 1
  11. Futás edzésterv 3 km in meters

Hogy bírják a combjaid, a vádlid? Nem göcsöl a hasad? Nem fáj valamid? Egy nehezebb edzés során elképzelhető, hogy ezeket egyszerűen nem veszed észre, de a regenerálódásnak az is része, hogy megfigyeld a tested jelzéseit. Hogy csináld? Ha még csak nemrég kezdtél futni, akkor a regeneráló futás tempóját rettentő lassúnak érezheted, alig kocogásnak, de fontos, hogy a pulzus nagyon alacsony maradjon! 15-20 perc is elég lehet, ha az esik jól, akár sétálj is bele. Az átlagos futótempódnál lassabb, kényelmesebb, "beszélgetős" tempót válassz. Egy gyakorlott futó számára legalább 45-60 perc lenne ideális regeneráló tempóban, de ha elkezdene felfelé kúszni a pulzusod, vagy fáradtnak érzed magad, rövidítsd le az időt, vagy sétálj inkább. Fotó: 123RF

  1. Otp junior reklám
  2. Balatonföldvár idősek otthona