Carousel Musical Operettszínház

Enoch Snow-t Borsi-Balogh Máté és Bálint Ádám kelti életre, Mrs. Mullint Nagy-Kálózy Eszter és Polyák Lilla játssza, akinek ez lesz élete első prózai szerepe. Nettie Fowler bőrébe Nádasi Veronika, Janza Kata és szintén Polyák Lilla bújik. Jordán Tamás Földes Tamással váltott szereposztásban a Rendőrkapitány és az Égi fogalmazó szerepében lép színre. Jigger Craigin, vagyis a rosszfiúk szerepében Szabó P. Szilveszter és Homonnay Zsolt lesz látható, míg Bascombe szerepében Dézsy Szabó Gábor. Online jegyvásárláshoz kattints ide! A Carousel - Liliom fordítója Lőrinczy Attila, dalszövegírója Závada Péter. A dramaturg Béres Attila és Lőrinczy Attila, az előadás zenei vezetője Makláry László, aki mellett Silló István vezényli a musicalt. A karigazgató Szabó Mónika. A koreográfiát Duda Éva jegyzi, a díszletet Cziegler Balázs, a jelmezeket Velich Rita tervezi. Szerző: kovacsa Dátum: 2019. 02. 27.

Béres Attila rendezésében érkezik a Carousel - Liliom az Operettszínházba - Az olvasópróbáról tudósítunk

  • Készül a Carousel - Liliom avagy Broadway-sikert mutat be az Operettszínház
  • Zene.hu - Képekben! Így készül a Carousel - Liliom a Budapesti Operettszínházban
  • Az emésztés szervrendszere

Carousel – Liliom plakátfotózás / fotó: Mikó Bea Puccini és Gershwin is szerette volna megzenésíteni A Liliom a vagány, de az élet dolgaiban nehezen eligazodó hintáslegény és a feltétel nélküli szerelemmel szerető kis cselédlány története a magyar drámairodalom egyik legmeghatóbb és legmegrendítőbb darabja. Nem véletlen, hogy a művet korábban Puccini és Gershwin is szerette volna megzenésíteni, ám a jogokat az író csak később, amerikai emigrációja idején adta oda a New York-i Broadway egyik legendás szerzőpárosának. A zeneszerző Richard Rogers és és a librettista Oscar Hammerstein 1945-ben írt musicalt a jólelkű de meggondolatlan városligeti csibész életéről, haláláról és túlvilági kalandjairól. Bár a zenés változat alkotói a mesét egy észak-amerikai tengerparti kikötővárosba helyezték át, a címszereplőt Závoczki Endréről Billy Bigelowra keresztelték, és néhány szereplő karaktere is átalakult, cselekményében és szellemiségében hiánytalanul hűek maradtak az eredeti prózai műhöz, a 2019-es operettszínházi változat alkotói – Béres Attila rendező, Lőrinczy Attila és Závada Péter fordítók – pedig finoman megpróbáltak visszacsalni valamennyit Molnár Ferenc briliáns nyelvezetéből.

Zene.hu - Képekben! Így készül a Carousel - Liliom a Budapesti Operettszínházban

Musicalinfo.hu - Carousel - Liliom az Operettszínházban - Jegyek és szereplők itt!

Carousel - Liliom az Operettszínházban - Jegyek és szereplők itt! 2019. április 26-án mutatja be a Budapesti Operettszínház Richard Rodgers és Oscar Hammerstein II nagysikerű musicaljét, a Carouselt. Molnár Ferenc leghíresebb műve, a Liliom alapján készült Broadway-sikert a Time magazin a XX. század legjobb musicaljének választotta, míg a mű legnagyobb slágere, a "You'll Never Walk Alone" a Liverpool futballcsapat himnusza. A Carousel - Liliom olvasópróbáján Kiss-B. Atilla főigazgató köszöntötte a társulatot, és kiemelte, egy színház életében minden bemutató ünnep, és szeretné, ha ez így is maradna. "110 évvel ezelőtt írta Molnár Ferenc a Liliomot, ám a sikerre várnia kellett. Évekkel később Csortos Gyula kisugárzása és művészi energiája tette halhatatlanná a művet a Vígszínházban, miközben a Liliom elindult nemzetközi karrierjének útján is és eljutott Amerikába, ahol nem kisebb alkotók neve fűződik hozzá, mint Orson Welles vagy Elia Kazan. Majd a prózai műből 1945-ben musical született Oscar Hammerstein II és Richard Rodgers, a XX.

Készül a Carousel - Liliom avagy Broadway-sikert mutat be az Operettszínház

2019. 05. 06. | SZÍNHÁZ Richard Rodgers–Oscar Hammerstein: Carousel – Liliom / Budapesti Operettszínház Szipognak a meghatottságtól a nézők a Carousel, vagyis a Liliom megzenésített változatán, a Budapesti Operettszínházban. Molnár Ferenc százéves története az öngyilkossá lett szerelmes vagányról, ismét hódít. Fotók: Gordon Eszter Ez a történet, bár nem lett azon nyomban siker, mióta Csortos Gyula legendásan eljátszotta Molnár szerzői otthonában, a Vígszínházban, nem megy ki a divatból. Annyira világsikere lett, hogy 1921-ben már a Broadwayn is bemutatják, 1940-ben olyan óriások, mint Ingrid Bergman és Elia Kazan játszanak benne New Yorkban, 1945-ben pedig megszületik belőle a musicalváltozat, amit sokfelé adnak. Ezt 1999-ben a Time Magazin a XX. század legjobb musicaljének választja. Hogy nálunk miért nem aratott eddig jókora babérokat, az rejtély. De most végre itt van, grandiózus, impozáns, abszolút kedvelhető előadásban, Béres Attila rendezésében, aki már többször színpadra állította Molnár darabját.

Dézsy Szabó Gábor a minden lehetőségre felkészült pénzszállító, akit nem sikerül kirabolni. Kiválóan sikerül eltalálni zene és próza arányát. Meghatóan szép a hintáslegény halála, akkora átéltséggel játssza Dolhai és Vágó, amikor a lány ölében hal meg a szerelme, és még ekkor sem merik igazán kimondani, hogy ők a földön túl is örökre szeretik egymást, hogy döbbent csend lesz a nézőtéren. Ennél drámaibb pillanat már nem adódik, iszonyúan szeretném, ha itt menne le a függöny, ez lenne az előadás vége. Ugyanakkor tudom, hogy nem lehet befejezni prózai jelenettel zenés színházban a produkciót. Béres azonban ezt is ízléssel csinálja, nincs ugrabugráló, víg finálé, amire azért már tragikus témájú előadás után láttunk riasztó példát az Operettben. Panoptikumszerűen megmerevedik valamennyi szereplő, és a forgószínpad segítségével körbe-körbeforgatják őket előttünk, miközben szomorúan, kissé lelassulva, gyászdalnak, mementónak is beillően énekelnek, mintegy fejet hajtanak a jobb sorsra érdemes szerelmespár előtt.